Кашель у солдата із зони АТО

До вас на прийом в військову поліклініку звернувся хворий 45 років, мінометник, останні 3 місяці служив в зоні АТО, зі скаргами на що виникає кожні два-три дні підвищення температури до субфебрильних цифр, кашель, періодично з невеликою кількістю жовто-зеленої мокроти. З анамнезу відомо, що вперше подібні скарги виникли близько 3 міс. назад. 

 

Хворий приніс сьогоднішню рентгенограму ОГК:

 

10002

Детальніше: Кашель у солдата із зони АТО

 

"Стискаючий" біль у серці після АКШ

 
 

 

До вас на прийом у клініку сімейної медицини звернувся хворий 63 років зі скаргами на болі за грудиною, що "печуть", "стискають", які з'являються у нього після ходьби на 100 метрів або підйому на 8-10 сходинок. З анамнезу стає відомо, що кілька років тому хворий переніс АКШ.

З усієї документації є лише одна архівна ЕКГ:

after-cabg

Детальніше: "Стискаючий" біль у серці після АКШ

 

"Перебої" в роботі серця у молодого пацієнта

До вас на прийом прийшов чоловік 22 років зі скаргами на епізодичні "перебої" в роботі серця.

При більш детальному розпиті вдається з'ясувати, що пацієнт ніколи не займався спортом через погану переносимість фізичних навантажень: швидко настає загальна слабкість і з'являється відчуття "нестачі повітря". Також на фоні навантаження декілька посилюються "перебої" в роботі серця. Об'єктивно: нормостенічної статури, PS = 70 за хв., ритмічний; АТ = 120/75 мм рт.ст. З боку внутрішніх органів - без патології.

 Ви знімаєте хворому ЕКГ:

ecg-conduction-abnorm

Детальніше: "Перебої" в роботі серця у молодого пацієнта

 

ЕКГ з минулого. Граємо в Шерлока Холмса.

Абсолютно випадково копаючись в архівах медичної документації одної далекої дільничної лікарні села N ви натрапили на незвичного вигляду кардіограму:

 

photo-ECG

 

1. Містер Холмс, коли і кому зняли цю ЕКГ?

2. Доктор Ватсон, що ви скажете про здоров'я пацієнта?

Детальніше: ЕКГ з минулого. Граємо в Шерлока Холмса.

 

Раптовий біль у променевозап'ястному суглобі.

Хворий, що страждає на подагру протягом 8 років, перебував на стаціонарному обстеженні та лікуванні з приводу чергового загострення подагричного поліартриту з переважним ураженням I плесне-фалангових, гомілковостопних суглобів, дрібних суглобів кистей.

gout before

Детальніше: Раптовий біль у променевозап'ястному суглобі.

 

Дочірні категорії